پولدار می شویم...

تعطیلات واقعی تابستونی ما از امروز شروع می شه ... ولی در همین ابتدا یه اتفاق ناخوشایند افتاد . من به عروسی دعوت شدم.... اه . حالم بد شد. مجبورم برم . وگرنه مامانم ناراحت می شه .نمی دونم چرا از عروسی تا این حد بدم می یاد به نظرتون اگه ادم توی عروسی کفش اسپرت بپوشه با کت شلوار خیلی ضایع است ؟ خب اصلا ضایع باشه من که نمی تونم کفش پاشنه میخی بپوشم... به درک . همین که هست .!!!.

 

تنها انگیزه ای که من رو به عروسی می کشونه شام عروسی است ... همین و بس .  

 

اما از کار اموزی بگم که روز اخر که ما می خواستیم بیایم همه اشک در چشمانشان حلقه زده بود و مشخص بود که دلشان برامان تنگ می شود . به خصوص راننده مرکز اقا مهدی....!!البته ما هم دلمون برای بوق تاریخی مهدی تنگی می شه .

 

وقتی باماشین می اومد دنبالمون یه بوق می زد که فکر کنم تنها چیزی تو دنیا بود که به اون سرعت می تونست منو ازخواب بیدار کنه . من خیلی خوابم عمیقه . چون همیشه حداقل نیم ساعت طول می کشه که یکی بتونه منو از خواب بیدار کنه . ولی مهدی که ساعت هشت می اومد دنبالمون چنان بوقی می زد که من یه سوته از خواب می پریدم و در حالی که همه اماده بودن  من باید دنبال لنگ جورابم می گشتم...

 

پسرهای روستا قصد کرده بودن حال ما دختر شهری ها رو بگیرن.روزای اول که متلک بارونمون کردن . البته چون می دونستن ما پزشکی میخونیم متلک های متناسب با شغلمون بهمون می گفتن که ما کلی ذوق مرگ می شدیم.!! مثلا خانم دکتر میشه آمپول منو بزنین ؟!

 

جهت ترسوندن ما هم شبا مثلا ساعت دوازده شب که ما در حال دیدن فیلم ترسناک بودیم، می اومدن در خونمون در می زدن و درو هل می دادن که باز بشه . شب اول یکی از دوستای من چنان جیغ می زد که اونا از ترس در رفتن .در حالیکه ما خیلی هم خوشحال بودیم که بالاخره یه ماجرای هیجان انگیز اتقاق افتاد!! و هر چی ما می خواستیم با عملیات کارآگاهیمون مجرم رو دستگیر کنیم همین دوست ترسومون مانع این عملیات ضربتی شد ...

 

البته به دلیل اینکه دهن بنده چفت و بست درست و حسابی ندارد همه این ماجراها را با فلفل اضافه !! برای پدر گرامی ام تعریف کردم و بابای من چنان غیرتی شد که روز اخر اومد و همه روستا و اهالی اش را از رئیس مرکز تا پیرزن اونجا رو ترکوند و گفت باید نام این روستا را از روی نقشه ایران پاک کنند با این مردم بی غیرتش...!!!

 

شب اخر وقتی فهمیدیم زودتر تعطیل می شیم دیدیم کلی خوراکی اضافی آوردیم و چون اگر تقسیمشون می کردیم مطمئنا مثل مردمان نخستین به کشت و کشتار می کشید ، تصمیم گرفتیم هر چی اضاف اومده رو همون شب بخوریم.!! تا ساعت دو نصف  شب داشتیم میخوردیم و فیلم می دیدیم...,ولی صبحش همش حالت تهوع داشتم ولی حیفم می اومد که بالا بیارم!!!نگهشون داشتم تو دلم..!

 

در آخرین روز هم حق الزحمه این مدت را که به مردم شریف روستا خدمت کردیم بهمون دادن . اولین حقوق دوره پزشکیم . 13000 تومن... فکر کنین!!!موندم چه جوری این همه پولو خرج کنم ، هول شدم...!!!! به نظرتون اگه می رفتیم سر ساختمون سه هفته آجر بالا می انداختیم بیشتر گیرمون نمی اومد ؟!

 

/ 39 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سجاد چگينی

راستی سارا نگفتی مال کدوم شهری جوون من جوابو بگو ها يا حق

نازنين

وايی سارا،اون تيکه که دوستت بلند جيغ زد و اونا فرار کردن خيلی خنده دار بود!پکيدم از خنده دختر!!پس با پولی که در آوردی ميخوای سور بدی،مگه نه؟

پدر(نم‌نم) - دکترکوچولو

به ما که تو استاجری پولی ندادند٬هرچند حقمون هم نبود چون يا داشتيم ورق بازی می‌کرديم .و فيلم می‌ديديم يا می‌خوابيديم...!!!

لارو پزشک

می گما سارا جون!می تونی يه سری به وبلاگم يه سری بزنی؟!...يه سوال پرسيدم نياز به راهنمايی دارم...پيشاپيش مرسی

مريم

ولی من عروسی رو واسه چيزای ديگش دوس ميدارم!

مجيد

با این حقوقت می تونی آزمایش هورمو.نی بدی تا مشخص بشه که درصد آندروژنهات وحشتناک بالاست !!

یوسف LiTtLe StAr

ما هم از عروسی بدمان ميايد.. عجب دکی های تنبلی! تابستون خوش بگذره!

سوده

آخ که چه قدر من می خندم از دست تو ۱۳۰۰۰ تومان مبارکت باد! برو باهاش دو سه تا بسته چیپس و پفک و بستنی بخر با اهالی روستا دور هم بشینید بخورید. میشه منم بیام؟!

سجاد چگينی

باز شروع کرد قبول دارم معدم پاستوريزه بود ولی بزار يه سفر طولانی بری بعد يه خلابان با حال گيرت بياد که عشق سرعت اونوقت ميبينی در ضمن ممنون که همشو خوندی خوش به حالت تموم کردی اين دوران درس خوندن منو دنبال کارامم دعا کن که کارم درست شه بدون غصه درس بخونم راستی يه سوال اگه تو دکتر نميشدی چه رشته ای تو پزشکيو ميخوندی يا عين من فقط پزشکی؟ يا علی